ترویج پیشرو باید با نوآوری و نشر دانش در مرکز عرصه کشاورزی باشد
1399/08/08

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: ترویج پیشرو و مطلوب در حاشیه قرار ندارد و باید با نوآوری و نشر دانش در مرکز عرصه کشاورزی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی اکبر مویدی رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، در اختتامیه «هشتمین کنگره ملی علوم ترویج و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست پایدار» ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکارانی که در برگزاری این کنگره تلاش کرده اند، گفت: توسعه پایدار کشاورزی و منابع طبیعی یکی از اهداف مهمی بوده که این کنگره دنبال کرده است.

وی با اشاره به تعامل بین دانشگاهیان و بخش اجرا در این کنگره، یادآور شد:  این تعامل بسیار ارزنده است و سبب خواهد شد علاوه بر برنامه ریزی کامل و به روز برای آینده ترویج و آموزش کشاورزی، تعامل و خدمت‌رسانی بیشتر و بهتری به بهره‌برداران بخش کشاورزی داشته باشیم.

مویدی ادامه داد: مدیریت دانش در کشاورزی  به مرحله خوبی رسیده است، هم اکنون بیش از پنج هزار رسانه مختلف از قبیل اپلیکیشن، فیلم، کتاب، دست‌نامه و بروشور در تالار ترویج و فنون کشاورزی بارگذاری شده که به صورت رایگان در اختیاران بهره‌برداران قرار دارد.

وی بیان کرد: تعداد زیادی از دانشجویان، همکاران و حتی بهره برداران و کشاورزان خبره با کمک روش‌های جدید آموزشی و دنیای مجازی توانستند از مفاهیم و اطلاعات این کنگره به شایستگی تمام استفاده کنند و این تعداد استقبال از داخل و خارج از کشور بی‌نظیر بوده است.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در پایان گفت: ترویج پیشرو و مطلوب در حاشیه قرار ندارد و باید با نوآوری و نشر دانش در مرکز عرصه کشاورزی باشد.

تعداد مشاهده خبر688 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal