تاکید بر توسعه فضای سبز در نشست مشترک سازمان جنگل‌ها با وزارت نفت
1398/11/02

نشست همکاری‌های مشترک سازمان جنگل‌ها با وزارت نفت با هدف توسعه و گسترش فضای سبز منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس جنوبی (عسلویه) در محل سازمان جنگل‌ها برگزار و طرفین بر توسعه فضای سبز این مناطق تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نشست مشاور عمرانی وزیر نفت و ناظر مدیریت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز، بر همکاری مشترک و گسترش فضای سبز منطقه پارس جنوبی تاکید کرد.

دکتر خسرو شهبازی ضمن تأکید بر گسترش فرهنگ منابع‌ طبیعی و تبدیل آن به معارف عمومی افزود: ایجاد فضای سبز، تلطیف هوا، تقویت سفره‌های زیر زمینی از طریق کنترل روان آب، کنترل فرسایش خاک و تبادل دانش و تجربیات از سوی دو دستگاه، مورد هدف این طرح در مناطق نفت خیز کشور است.

در این نشست که محمدرضا شمسایی مشاور عمرانی وزیر نفت و علی اوسط منتظری معاون سال‌های نه چندان دور سازمان جنگل‌ها در امور جنگل و مشاور حال حاضر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز حضور داشتند، علی اوسط منتظری به اهمیت پوشش گیاهی و توسعه فضای سبز در مناطق نفت خیز کشور تاکید کرد و افزود: وزارت نفت جنگل‌کاری و گسترش پوشش گیاهی و فضای سبز در مناطق ویژه اقتصادی و نفت خیز کشور را به عنوان یک وظیفه و مسئولیت اجتماعی پذیرفته و بر اجرای آن پافشاری دارد.

وی افزود: در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی مقرر شد توسط وزارت نفت بخش گسترده ای از مناطق توسط گونه های جنگلی و بیابانی نهالکاری شود.

تعداد مشاهده خبر363 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal