موضوعات فرهنگی برای عشایر و کارکنان باید مورد توجه قرار گیرد
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران با انتقاد از در نظر نگرفتن اعتبارات کافی برای انجام کارهای فرهنگی برای عشایر و کارکنان، تاکید کرد: باید در کنار موضوعات رفاهی و سایر برنامه هایی که برای کارکنان انجام می شود، موضوعات فرهنگی نیز مورد توجه قرار گیرد.
1398/11/01

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، حجت‌الاسلام حسین کاشی در نشست شورای فرهنگی سازمان بیان داشت: مهمترین مولفه‌ای که در موضوعات فرهنگی دارای اهمیت است مسائل اعتباری و بودجه ای است که باید مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.

وی با انتقاد از در نظر نگرفتن اعتبارات کافی برای انجام کارهای فرهنگی برای عشایر و کارکنان، تاکید کرد: باید در کنار موضوعات رفاهی و سایر برنامه‌هایی که برای کارکنان انجام می شود، موضوعات فرهنگی نیز مورد توجه قرار گیرد.

این مسوول با بیان این که یکی از وظایف حکومت اسلامی بعد از حاکمیت، اقامه و برگزاری نماز جماعت است، اظهار داشت: دلیل اهمیت نماز در حکومت اسلامی به این خاطر است که همه اعمال انسان بر پایه نماز است و همانگونه که امام علی (ع) فرموده اند: اگر نماز انسان پذیرفته شود همه اعمال انسان پذیرفته می شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: نماز بنیادین ترین موضوع در حکومت اسلامی است و باید هم در خانواده ها و هم در سازمان ها و مناطق عشایری تقویت شود.

کاشی با تاکید بر اینکه گسترش و تقویت نماز یک تکلیف دینی است، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات اداری در زمان نماز یکی از آسیب های اقامه نماز جماعت در سازمان ها است که مدیران باید به آن توجه لازم را داشته باشند.

بر اساس این گزارش، قائم مقام سازمان امور عشایر نیز در این نشست اظهار داشت: انجام کار فرهنگی نیازمند ایجاد تنوع و جاذبه است لذا با دعوت از علما و صاحب نظران این حوزه، هم می توانیم در این خصوص ایجاد تنوع کنیم و هم جایگاه نماز جماعت را تقویت کنیم.

شاهپور علائی مقدم با بیان اینکه از ظرفیت بسیج عشایری برای انجام کارهای فرهنگی برای عشایر هیچ استفاده ای نکرده ایم، خاطرنشان کرد: اعتبارات بسیار خوبی در مجلس شورای اسلامی برای بسیج عشایری تصویب شده که باید مطالبه گری کنیم و از این ظرفیت هم در ستاد و هم در استانها در خصوص اهداف فرهنگی استفاده لازم را ببریم.

گفتنی است‎؛ در این نشست که مدیرکل امور عشایر کرمانشاه، مدیر امور عشایر تهران و مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه چهارمحال و بختیاری و فارس نیز حضور داشتند، در خصوص برنامه های چهل و یکیمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق عشایری و ستاد و واحدهای استانی سازمان امور عشایر گفتگو و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ گردید.


  تعداد مشاهده خبر56 بار
  تصاویر مرتبط


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  شماره تلفن
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
  Powered by DorsaPortal