527 میلیون دلار محصولات شیلاتی صادر شد
1398/10/25

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با بیان این که میزان صادرات آبزیان در سال جاری افزایش دارد، گفت: بازارهای جدید به روی صادرات محصولات شیلاتی ایران از جمله چین، کره و اتحادیه اروسیا گشوده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، نبی‌الله‌ خون‌میرزایی اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های مرکز آمار ایران در شش ماهه ابتدایی سال، حاکی از رشد حدود 6 درصدی بخش کشاورزی دارد که امیدواریم تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: در سال گذشته بیش از 527 میلیون دلار صادرات محصولات شیلاتی داشتیم و تراز تجاری بیش از 475 میلیون دلار مثبت است و امسال نیز میزان صادرات رو به افزایش خواهد بود.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به بازارهای جدیدی که پیش روی محصولات شیلاتی ایران گشوده شده است، اظهار کرد: بر اساس رایزنی و تفاهم‌نامه‌هایی که میان ایران و چین در سال گذشته توسط وزیر کشاورزی وقت صورت گرفت بازار آبزیان چین به روی محصولات شیلاتی ایران باز شده است که علاوه بر این بازار اتحادیه اروسیا و کره نیز نیز از بازارهای پیش روی ما خواهند بود که ظرفیت‌های مناسبی برای صادرات دارند.

این مقام مسئول در ارتباط با خسارات سیل اخیر کشور به بخش شیلات گفت: این رویداد خسارت‌هایی به بخش آبزی‌پروری وارد کرده است که در حال برآورد خسارت هستیم.

به گفته وی، سیل و آسیب‌ها هنوز تمام نشده است و بعد از پایان سیل و فروکش کردن آن خسارت‌ها قابل ارزیابی است.

خون‌میرزایی در خصوص وضعیت تامین ماهی مورد نیاز برای شب عید اظهار کرد: براساس برآورد صورت گرفته امسال نسبت به سال گذشته وضعیت تولیدات شیلاتی بهتر است.

این مقام مسئول اظهار کرد: برای بازار شب عید، برای تنظیم بازار مقدار جزیی ماهی تیلاپیا وارد کردیم، ولی امسال نگرانی در این زمینه وجود ندارد زیرا میزان عرضه ماهی در بازار زیاد است و نیازی به واردات نداریم.

به گفته وی، در سال گذشته تولید آبزی‌پروری یعنی ماهیان گرم آبی، سردآبی و ماهیان خاویاری 489 هزار تن بود که برای سال جاری نیز بر آورد تولید بیش از 500 هزار تن می شود.

تعداد مشاهده خبر332 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal