ضرورت حمایت از فعالیت ایستگاه‌‌ تحقیقاتی جنوب کرمان برای تولید نهال سالم و گواهی‌ شده مرکبات
1398/10/11

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، بر ضرورت حمایت از فعالیت‌ ایستگاه تحقیقاتی جنوب کرمان به ویژه تولید نهال سالم و گواهی شده مرکبات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، دکتر کاظم خاوازی در بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان (جیرفت) و باغات مرکبات و نخیلات این مرکز، از مجموعه ایستگاه تحقیقاتی علی‌آباد بازدید کرد و ضمن رضایت از فعالیت‌های درآمدزایی این مرکز تحقیقات نسبت به تداوم ساماندهی سیستم آبیاری و بهسازی و احیای باغات مرکبات و نخیلات با حمایت سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تاکید کرد.

وی ضمن بررسی میزان پیشرفت پروژه‌های تحقیقاتی مرکز تحقیقات جیرفت، خاطرنشان کرد: ضروری است تولید نهال عناب، انار، بادام و درختان معتدله و سردسیری در دستور کار قرار گیرد.

بنابه این گزارش، دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر حاجی‌وند رئیس موسسه تحقیقات باغبانی و دکتر شجری معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان با حضور در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان (جیرفت) ضمن بازدید از ایستگاه‌های تحقیقاتی اسفندقه و علی‌آباد، میزان پیشرفت پروژه‌های تحقیقاتی مرکز را بررسی کردند.

بازدید از نهالستان تولید نهال مرکبات، پروژه ارزیابی و تولید نهال با استفاده از ژنوتیپ‌های گردو، پروژه سازگاری ارقام انار از بخش‌های دیگر برنامه سفر دکتر خاوازی و هیات همراه بود که در این خصوص دکتر آئین رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان (جیرفت) و معاونان و کارشناسان فنی توضیحات لازم را ارائه کردند.

دیدار و گفت و گو با مجریان چند پروژه مهم تحقیقاتی این مرکز در زمینه تولید بذر هیبرید سبزیجات گلخانه‌ای (فلفل و گوجه فرنگی) و بازدید از باغات مرکبات و تجهیزات سورتینگ مجموعه کشت و صنعت جیرفت از دیگر بخش‌های برنامه سفر دکتر خاوازی به جنوب استان کرمان بود.

تعداد مشاهده خبر746 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal