اولویت‌ بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری؛ اصلاح و احیای باغات شد
اصلاح و احیای باغات کشاورزی از مهمترین و اساسی‌ترین اولویت‌های بخش کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری است.
1398/09/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی، مدیرکل جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: این طرح در شهر جونقان از توابع شهرستان فارسان از اعتبارات دولتی و مشارکت بهره برداران با 10میلیارد ریال اجرا می‌شود.

غریب با اشاره به طول خط انتقال این طرح 15 کیلومتر است که بیش از 4 کیلومتر آن اجرایی شده است، افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان سال خط انتقال اصلی طرح به اتمام برسد.

وی با تاکید به حذف و اصلاح باغات قدیم توسط بهره بردان تصریح کرد: اقدامات اصلاح و احیای باغات حذف و جایگزینی درختان فرسوده توسط بهره برداران صورت گرفته و در این طرح با روش‌های نوین آبیاری باعث جلوگیری از آسیب‌ها و تنش‌های کمبود آب و خشکسالی می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی این استان خاطرنشان کرد: با اصلاح باغات در سطح 100 هکتار از اراضی این شهر 500 نفر از این طرح بهره‌مند خواهند شد و با استفاده بهینه از منابع آب‌ و خاک، حذف باغات قدیمی و بدون توجیه اقتصادی و ساخت باغات مکانیزه از مهم‌ترین اهداف طرح اصلاح باغات خواهد بود.

تعداد مشاهده خبر1401 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal