بازگشت اراضی مرغوب کشاورزی استان همدان
یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان همدان 50 هزار مترمربع از اراضی مرغوب زراعی و باغات را بازپس‌گیری کرد.
1398/09/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی کشور، 24 مورد احداث بناء، دیوارکشی و فنس کشی در روستاهای حسن آباد و کشین شهرستان همدان را که اخیراً به محدوده شهر همدان الحاق شده بودند به حالت اولیه بازگردانده شدند.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی استان همدان با اشاره به الحاق سه روستا به حریم شهر همدان گفت: این روستاها شامل محدوده و حریم شهر نمی‌شوند و مالکان باید برای هرگونه ساخت و ساز و تغییرکاربری را از سازمان جهاد کشاورزی استان استعلام و مجوز اخذ کنند.

سرهنگ جواد کرمی افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی باعث ایجاد خسارت و تحمیل هزینه به مالکان و حاکمیت می‌شود و لذا امنیت غذایی کشور را به خطر می اندازد.

وی تاکید کرد مردم میتوانند هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی از طریق سامانه ارتباط مردمی 131 برای رسیدگی و پیگیری لازم و اقدامات قانونی به سازمان جهادکشاورزی استان اطلاع رسانی کنند.

فرمانده یگان مدیریت امور اراضی همدان تصریح کرد: یگان حفاظت امور اراضی استان تمامی نقاط را رصد کرده و با هرگونه ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی زراعی برخورد قانونی انجام می‌دهد.

وی اظهارداشت: در صورتی که مالکین اراضی و باغات بدون گرفتن مجوز اقدام به تغییرکاربری و ساخت و ساز غیرمجاز کنند، پس از سیر مراحل قانونی پرونده و صدور رأی از طریق مقامات قضایی علاوه بر تخریب بنا و بازگردان آن به حالت اولیه، مالک به میزان سه برابر ارزش ملک پس از تغییر کاربری به قیمت روز محکوم به پرداخت جریمه می گردد.

تعداد مشاهده خبر1456 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal